środa, 14 września 2011

Godzina czarownic 1&2 – Anne Rice

Tom 1
Jest to historia rodu Mayfair, jednak opowiadana od końca. Najpierw poznajemy najmłodszą przedstawicielką rodu, Rowan Mayfair, która jednak jest całkowicie nieświadoma swojego dziedzictwa. Rowan jest obiecującą panią doktor - neurochirurgiem, która ma pewien dar. Dar, którego jest świadoma, jednak nie do końca go rozumie. Pewnego dnia podczas samotnego rejsu ratuje tonącego ekscentryka, Michael Curry. Curry był znanym renowatorem starych budowli, jednak od pewnego wydarzenia, on sam został obdarowany darem. W przeciwieństwie do Rowan, dar Michaela zatruwa mu życie. Ponieważ niebiosa nie rozdają darów „od tak”, Michael ma misję do wykonania. Dopiero spotkanie z Rowan, powoli zaczyna mu klarować to, co Micheal musi wykonać.
Kobiety rodu Mayfair, od wielu wieków były niesamowicie potężne, a zawdzięczają to magii, czarnej magii. Każda kobieta, która odziedziczy dar, a wraz z nim kamień, skazana jest na pasmo sukcesów i bogactwa, jednak za niebywale wysoką cenę…

Tom 2
Jest to zapis dziejów rodu Mayfair, począwszy od 1600 roku. Niestety z tym tomem sobie nie poradziłam…

Pierwszą część „Godziny czarownic” czytało się stosunkowo przyjemnie. Niestety dopiero na ostatnich kartkach dochodzi się do sedna historii. Jak dla mnie to trochę za późno. Czytając tą książkę, miałam wrażenie, że nic się nie dzieje. Że ciągle „babram” się w historii, całkowicie pomijając chwilę obecną, a co za tym idzie kwestie związane z jakby się nie patrzeć główną bohaterką, której w książce, prawie w ogóle nie widać. Podsumowując, mam trochę niesmak po przeczytanie „Godziny czarownic”Ocena:
3/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz