niedziela, 19 czerwca 2011

Deszczowa noc - Jodi Picoult

Książka ta pokazuje nam to, jak mocno można kochać, i jak daleko można się posunąć w imię miłości. Na stronach książki, poznajemy kulisy pewnego prowincjonalnego małżeństwa. Cameron jest szefem policji, a jego żona Allie, prowadzi lokalną kwiaciarnię. Spokój małżeństwa jak i całego miasteczka zostaje zakłócony, w momencie, gdy pewnego dnia, przyjeżdża daleki kuzyn Camerona i oświadcza, że właśnie zamordował swoją żonę. Na domiar wszystkiego do miasteczka przybywa pewna niezwykła młoda kobieta, która w bardzo szybkim czasie zyskuje „trochę” za duże zainteresowanie szefa policji.

Jodi Picoult jak zwykle zadaje trudne i problematyczne pytania. Czy dla miłości można zrobić wszystko? Czy są granice, których nam nie można przekroczyć? A może pewne zasady w pewnych specyficznych okolicznościach można nagiąć? Oczywiście odpowiedź każdy czytelnik musi udzielić sam sobie. Ponadto, Picoult pokazuje meandry małżeństwa, zdrawy, wybaczenia, miłości i zadanych ran.

Książkę czyta się przyjemnie, jednak nie jest to literatura „wysokich lotów”. Takie miłe poczytało, które niesie ze sobą głębszy przekaz. Dla mnie, jest to druga książka tej autorki, którą miałam możliwość przeczytać i mogą powiedzieć, że polecam ją tym, którzy lubią łatwe i szybkie czytanie. Takie w sam raz na letni wieczór.Ocena: 4/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz