wtorek, 16 marca 2010

Wyzwanie Pulitera - moja lista

Ponieważ już jakiś czas temu rozpoczęłam Wyzwanie Pulitzera, najwyższa pora, żebym również określiła się, co chciałabym przeczytać :)

Szczerze mówiąc troch się rozczarowałam, gdyż bardzo wielu tytułów niestety nie mogłam znaleźć w polskim wydaniu, nie wspominając już o recenzjach!
Nie mniej jednak oto moja "pierwsza trójca":

1. Koniec Empire Falls - Richard Russo
2. Kroniki portowe - E. Annie Proulx
3. Sprawy zagraniczne - Alison Lurie

3 komentarze:

 1. He he widzę, że ostrożnie podchodzisz do tematu, chociaż może strategia małych kroczków jest lepsza. Muszę szczerze powiedzieć, że ja mam kłopot ze znalezieniem książek, które sobie wybrałam. Ogólnodostępne są tylko "Godziny", za które wezmę się niebawem. Ale może źle szukałam.
  Szkoda, że nikt do nas nie dołączył, zawsze byłoby raźniej, ale jest jeszcze czas:) Czym kierowałaś się przy wyborze książek? Ja powiem szczerze sugerowałam się tytułami, które do mnie w jakiś sposób przemawiały, słyszałam też o "Middlesex", że bardzo fajna książka.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeja, o żadnej z tych książek nawet nic nie słyszałam więc czekam na recenzje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć Molly :)
  Wybierając książki najpierw zapoznałam się z ich recenzjami. Szczerze mówiąc, że przejrzałam wszytskie pozycje do 1980 :) tym bardziej, że chciałam też coś zasugerować do mojego Klubu Ksiązki, wieć wtedy byłoby nas trochę więcej :)
  Sprawdzałam też ich dostępnośc w mojej bibliotece. Muszę przyznac, że rzeczywiście sporo pozycji nie jest tak latwo dostepna...

  Tucha,
  na pewno napiszę!!! Tylko najbpierw musze przeczytac :) a to moze mi troche zejsc :) nim sie za nie zabiore to musze skonczyc jeszvze 2 inne pozycje

  OdpowiedzUsuń