czwartek, 4 lutego 2010

Millenium:Dziewczyna, która igrała z ogniem - Stieg Larsson

Jest to druga część fantastycznej sagi Millenium Steig'a Larsson'a. Tym razem Larsson zabiera nas w świat Lisabeth Salander, w którym to jesteśmy świadkami ogromnego zamieszania związanego z potrójnym morderstwem, o które oczywiście oskarżona jest główna bohaterka. Niezwykła ilość wątków, płynna zmiana wartkiej akcji, pełny wachlarz bogato pokazanych bohaterów. Miód dla miłośników kryminału sensacyjnego.

Jednym słowem: Rewelacyjna!Fenomenalna! Zaskakująca! Nieprzewidywalna!

Larsson jest (był) zdecydowanie jednym z najlepszych pisarzy kryminałów! Książka od samego początku trzyma w napięciu. Odczucia porównać można do jazdy kolejką górską! Jedziesz,jedziesz, adrenalina rośnie i tylko czekasz na ten jeden punkt, gdzie zaczynasz spadać, tylko po to, żeby znów wzbić się z maksymalna prędkością w górę! Nie mogłam się od niej oderwać! Jeden główny wątek wzbogacony tysiącem mniejszych, pobocznych akcji i ich zmian. Co chwilę nowy zaskakujący szczegół łamigłówki, co chwilę nowy bohater wnoszący diametralną zmianę w akcji.

Jedyne, co mogę powiedzieć jeszcze więcej, to koniecznie trzeba tą pozycje przeczytać! Jest o niebo lepsza od części pierwszej.Ocena: 6/6!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz